Bon turystyczny – noclegi Pokoje Pod czyrną Szczyrk

Po roku spędzonym w domu pragniemy zmienić otoczenie, wzmocnić swoje zdrowie i kondycje, oderwać się od monotonii, odetchnąć świeżym powietrzem, doświadczyć kontaktu z przyrodą. Pandemia COVID-19 pozbawiła nas możliwości wypoczynku, sparaliżowała wiele branż, w tym szczególnie turystykę. Ograniczenia spowodowały realny spadek dochodów wielu rodzin. Bon turystyczny jest szansą na godziwy wypoczynek dla rodzin z dziećmi, które ze względów finansowych ograniczają swoje wydatki. Można skorzystać z pomocy finansowej oferowanej przez rząd i zarezerwować noclegi w Szczyrku.

Czy Pokoje Pod Czyrną w Szczyrku akceptują bony turystyczne?

TAK.

Wystarczy otworzyć Wyszukiwarkę Podmiotów Realizujących Bon turystyczny, w okienku „Nazwa” wpisać Pod Czyrną, a w okienku „Miejscowość” wpisać Szczyrk i pojawi się nazwa naszego obiektu. Lista obiektów realizujących bony turystyczne jest opracowana i aktualizowana przez Polską Organizację Turystyczną, która zapewnia zgodność informacji z rzeczywistością. Nasze pokoje w Szczyrku zapewniają bezpieczny pobyt dzięki zastosowaniu nowoczesnych promienników UV, które neutralizuję drobnoustrojów chorobotwórczych i dezaktywuję 99% wirusów SARS-Cov-2.

Czym jest bon turystyczny?

Polski Bon Turystyczny ma wspierać wypoczynek polskich rodzin i jednocześnie wspierać mocno osłabioną branżę turystyczną. Na każde dziecko rodzina otrzymuje bon w wysokości 500 zł, natomiast dzieciom z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje dodatkowe świadczenie 500 zł. Bon turystyczny można wykorzystać wyłącznie na terenie naszego kraju, płacąc za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne organizowane przez firmy turystyczne, lub organizacje pożytku publicznego uwzględnione na publikowanej w Internecie liście. Bon można otrzymać online, logując się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (podobnie jak w przypadku składania wniosku o 500+). Trzeba wybrać zakładkę „Ogólny”, z bocznego menu wybrać „Polski Bon Turystyczny”, a następnie „Mój bon”. Po sprawdzeniu poprawności danych bon jest aktywowany i nadaje się do użycia. W przypadku dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności wypełnia się „Oświadczenie osoby uprawnionej w celu ustalenia prawa do dodatkowego świadczenia w formie Polskiego Bonu Turystycznego” (DBT), do którego dołącza się skan lub zdjęcie orzeczenia. Podstawowe informacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z funkcjonowaniem bonu turystycznego można znaleźć na stronie ZUS — Polski Bon Turystyczny — informacja dla osoby uprawnionej.

Jak zrealizować bon turystyczny?

Przy pomocy bonu turystycznego można opłacić pobyt dziecka na kolonii, obozie młodzieżowym, sportowym lub harcerskim. Można także dokonać opłaty za pobyt dziecka w hotelu, pensjonacie, ośrodku wczasowym albo gospodarstwie agroturystycznym, gdy przebywa tam wraz z rodzicami. Bon trzeba przedstawić przy rezerwacji pobytu albo nie później niż w chwili zakwaterowania. Bon przysługuje na dziecko i na imprezę, w której uczestniczy, nawet gdy pobyt dziecka jest bezpłatny. Oznacza to, że gdy za pobyt dziecka poniżej określonego wieku nie ma opłaty, bonem można opłacić pobyt rodzica, który jest jego niezbędnym opiekunem. W przypadku wątpliwości dotyczących pobytu dziecka wraz z rodzicami w naszych pokojach w Szczyrku zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.

Do kiedy można użyć bon turystyczny?

Bon turystyczny jest świadczeniem jednorazowym, ale jego wykorzystanie może być rozłożone w czasie, dopóki przysługująca kwota nie zostanie wyczerpana. Można więc np. opłacić pobyt dziecka na wycieczce z rodzicami kwotą 200 zł, a kilka miesięcy później wykorzystać pozostałą kwotę rezerwując wyjazd dziecka na kolonie. Bonem można płacić nie później niż do 31 marca 2022 r. ale realizacja opłaconego świadczenia może nastąpić po tym terminie.